Mūžīgais jautājums: kur ziemā aizlidot, lai sasildītos?

Jautājums, kuru nereti, sākoties ziemas sezonai, uzdod pat pieredzējuši ceļotāji, ir: kur aizbraukt sasildīties un “sasmelties” sauli? Pārfrāzējot, jautājums savā ziņā ir par ģeogrāfiju: kur ir silti tad, kad pie mums, Latvijā, ir auksti un drūmi? Atpūtas ceļojumu galamērķu, kuri atbilstu šiem kritērijiem, nav nemaz tik daudz, taču šajā rakstā pkopojām populārākos un pludmales atpūtai piemērotākos.

Par ziemas sezonai piemērotiem dažādu cenu kategoriju galamērķiem, kuros pieejama atpūta siltumā, stāsta uzņēmuma “Vanilla Travel” vadītāja Inga Kavaca.

Jautājums, kuru sākoties ziemas sezonai, uzdod pat pieredzējuši ceļotāji, ir: kur aizbraukt sasildīties un “sasmelties” sauli? Kur ir silti, kad pie mums, Latvijā, ir auksti un drūmi? Atpūtas ceļojumu galamērķu, kuri atbilstu šiem kritērijiem, nav nemaz tik daudz – apkopojot populārākos un pludmales atpūtai piemērotākos, varam iedalīt tos trīs kategorijās pēc attāluma vai lidojuma ilguma no Rīgas, kā arī, pēc gaidāmajām ceļojuma izmaksām.

Galamērķi 3,5-5 stundu lidojuma attālumā

Ceļotāji, kuri ziemā vēlas atpūsties siltumā, parasti par patiešām komfortablu uzskata gaisa temperatūru no 28 līdz 30°C, taču, lai varētu droši apgalvot, ka šāda gaisa temperatūra būs pieejama visu ceļojuma laiku, jālido vairāk, nekā 8 stundas. Taču, arī izvēloties kādu no tuvākajiem galamērķiem, kurus iespējams sasniegt pāris stundu laikā ar tiešo lidojumu, iespējama ļoti ērta atpūta siltā laikā – ar temperatūru no 20 līdz 25°C. Iesakām divus šādus galamērķus ziemas sezonai.

Kipra

Kipra ir lidojuma ilguma ziņā Rīgai vistuvākais galamērķis, kur ziemā sagaida patīkams siltums: gaisa temperatūra dienā ir 22 līdz 24°C. Tiem ceļotājiem, kuriem prieku sagādā peldes atsvaidzinošā ūdenī, šajā posmā būs iespēja peldēties arī jūrā, jo ūdens temperatūra ir aptuveni 17 līdz 18°C. Jāņem gan vērā, ka Kiprā ir maz viesnīcu ar apsildāmiem baseiniem, taču ir vairākas viesnīcas, kurās pieejami iekštelpu baseini – šāda viesnīca būtu optimāla izvēle tiem ceļotājiem, kuri atpūtas laikā vēlas baudīt ūdens peldes, bet kuriem jūras ūdens varētu būt nedaudz par aukstu.

Lidojuma ilgums no Rīgas līdz Kiprai: 3,5 stundas

Vidējās izmaksas* uz cilvēku nedēļu ilgai atpūtai Kiprā: 800 eiro

Ēģipte

Ēģipte, it īpaši tās kūrorti Hurgada un Šarmelšeiha, ir vispopulārākais no pietiekoši siltajiem ziemas sezonas galamērķiem. Ēģiptē gaisa temperatūra, lielākoties, ir atkarīga no vēja stipruma  – paši ēģiptieši saka, ka pie viņiem ziema no vasaras atšķiras tieši ar vēju. Ēģipte gan atrodas tuvāk ekvatoram, tāpēc tur kopumā ir siltāks, un bez stipra vēja gaisa temperatūra var sasniegt pat 30°C. Protams, vēju prognozēt nav iespējams, taču izredzes sauļoties un peldēties Ēģiptē ziemas sezonā ir pietiekami augstas. Ēģipte ir arī izmaksu ziņā viens no demokrātiskākajiem galamērķiem, kas piemērota atpūtai ar ģimeni.

Lidojuma ilgums no Rīgas līdz Ēģiptei: 5 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku nedēļu ilgai atpūtai Ēģiptē (all-inclusive): 600-700 eiro

Galamērķi 6 stundu lidojuma attālumā

Madeira

Madeiru gan reti pieejami tiešie reisi, taču nokļūt tur iespējams vienmēr. Madeira nav tikai galamērķis, kurā pieejama atpūta pludmalē – sala ir gleznaina un lieliski piemērota aktīvas atpūtas cienītājiem, kuri vēlas gan nodoties ūdens sportam, gan trekingam Madeiras kalnu takās. Vidējā gaisa temperatūra Madeirā ir no 23 līdz 28°C, un šādi apstākļi ir lieliski piemēroti arī pašas salas apskatīšanai un dabas baudīšanai. Arī Madeirā ir maz viesnīcu ar iekštelpu baseiniem, un, līdzīgi kā Kiprā, Madeirā peldes okeānā būs piemērotas mazliet norūdītiem peldētājiem, kuriem pie sirds ir atsvaidzinošs jūras ūdens.

Lai uzzinātu vairāk par atpūtas iespējām un viesnīcām Madeirā, iesakām rakstu “Divas nedēļas Madeirā”, kurā lasāma “Vanilla Travel” ilggadīgās klientes Sniedzītes Vīlmanes pieredze.

Lidojuma ilgums no Rīgas līdz Madeirai: 6 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku nedēļu ilgai atpūtai Madeirā: 900-1000 eiro

Tenerife

Tenerife, tāpat kā Madeiras sala, atrodas Atlantijas okeānā, bet, atpūšoties Tenerifē, ceļotāji var rēķināties ar nedaudz augstāku vidējo gaisa temperatūru – ap 25°C. Tenerife ir lieliski piemērots atpūtas galamērķis visai ģimenei – tajā pieejamas gan dažādas aktīvas atpūtas iespējas, gan ziemas nogurdinātajiem tik ļoti nepieciešamās saules peldes. Šo, lielāko un tūristu iecienītāko no Kanāriju salām, protams, daudzi apmeklējuši jau iepriekš, un, iespējams, ne vienu reizi vien, tāpēc tie, kuri vēlas nedaudz atšķirīgu pieredzi, droši var doties, piemēram, uz Kanāriju arhipelāgā esošo Gran Kanariju. Taču uz Tenerifi pieejams tiešais reiss, un vienkāršai atpūtai pludmalē ar bērniem tā ir ērts un patīkams galamērķis.

Lidojuma ilgums no Rīgas līdz Tenerifei: 6 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku nedēļu ilgai atpūtai Tenerifē: sākot no 1000 eiro

Dubaja

Dubaja šogad ir īpaši ērta saulainai ziemas atpūtai, jo uz to ved tiešais reiss, un, no salīdzinoši īso lidojumu galamērķiem tā ir vissiltākā. Jāņem vērā, ka mērenās joslas ziemas periodā Dubajā iespējamas smilšu vētras, kuras izraisa skarbie tuksnešu vēji, tāpēc pastāv iespēja kādā no ceļojuma dienām (īpaši, ja ceļo janvāri vai februāra sākumā) piedzīvot arī apmākušos laiku. Taču, lielākoties, Dubajā sagaida brīnišķīgs, saulains laiks ar 25 līdz 28°C gaisa temperatūru, un ir pieejamas gan saules peldes, gan peldes jūrā. Tāpat, četru zvaigžņu un augstāka līmeņa viesnīcās praktiski vienmēr pieejami āra baseini ar ūdens temperatūras kontroli. Apmetoties viesnīcā pilsētā, ceļojuma izmaksas būs zemākas, taču tādā gadījumā jārēķinās ar nepieciešamību daudz pārvietoties, kas, iespējams, nav ērtākais risinājums pludmales baudīšanai – tam vislabāk izvēlēties viesnīcu pie pludmales. Taču, ja apmeklējuma mērķis ir baudīt ne tikai pludmales atpūtu, bet arī pavadīt laiku pilsētā un apmeklēt tās aizraujošākos apskates objektus (iedvesmai lasi rakstu “Jaunumi: ko darīt un apskatīt Dubajā šoreiz?”), viesnīca pilsētā būs īsti laikā. Jāņem vērā, ka Dubaja ir ceļojuma izmaksu ziņā dārgākais no salīdzinoši tuvajiem ziemas galamērķiem.

Lidojuma ilgums no Rīgas līdz Dubajai: 6 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku nedēļu ilgai atpūtai Dubajā: 1500 eiro

Tālākie jeb “eksotiskie” galamērķi

Tālākos galamērķus ārpus Eiropas, uz kuriem jālido visilgāk – vismaz 10-11 stundas, lidojot no lielākajām Eiropas lidostām, vērts apmeklēt ziemas sezonā, jo tie patiešām spēj nodrošināt tik ļoti kāroto gaisa temperatūru ap 30°C un vairāk. Iesakām dažus tālos galamērķus, kuri ir īpaši populāri šogad.

Jukatanas pussala un Dominikānas Republika

Dominikāna Karību salās un Jukatanas pussala Meksikā (divi galamērķi, kuri, tā teikt, atrodas vienā “galā”) atrodas aptuveni 11 stundu lidojuma attālumā no Eiropas (ceļojot jārēķinās arī ar laiku, kuru prasīs nokļūšana kādā no Eiropas lielākajām lidostām), un uz tām ieteicams doties vismaz 10 dienu ilgā atpūtā. Nokļūšana šajos un citos tālākajos galmērķos prasa salīdzinoši vairāk līdzekļu, kā dēļ vien ir vērts apsvērt 10 dienu vai divu nedēļu ilgu atpūtu, turklāt būtiski atšķirīgās laika zonas pieprasa to, lai Eiropas viesi ierēķinātu pāris dienas pēc ierašanās, kad “atklimatizēties”.

Lidojuma ilgums no Eiropas līdz Jukatanas pussalai un Dominikānai: 10-11 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku 10 dienu ilgai atpūtai šajos galamērķos (all-inclusive): sākot no 2000 eiro

Maldivu salas

Maldivu salas gan 2020., gan 2021. gadā izpelnījušās pasaulē populārākā galamērķa statusu, kā rezultātā būtiski pieaugušas arī uzturēšanās izmaksas. Maldivas un tālāk minēto Maurīciju var dēvēt par patiesi eksotiskiem galamērķiem, un abas raksturo arī pārdomātākas un savā ziņā kvalitatīvākas viesnīcas ar plašiem numuriņiem un autentiskāku, vietējiem faktoriem, bet reizē arī augstākajām kvalitātes prasībām pielāgotu interjeru.

Lidojuma ilgums no Eiropas līdz Maldivu salām: 10-11 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku nedēļu ilgai atpūtai Maldivās (all-inclusive vai vakariņas viesnīcā): 2500 eiro

Maurīcija

Maurīcija, iespējams, ir mazāk zināms galamērķis ziemas atpūtai, taču tā ir gana īpaša vieta, lai to apmeklētu tad, ja ir interese ne tikai atpūtu pludmalē, bet arī aizraujošas un multikulturālas vides un dažādu dabas objektu apskati. Maurīcija atrodas Eiropai tuvā laika zonā, tāpēc “atkopšanās” pēc lidojumiem nav obligāta, un atpūtai pietiktu arī ar nedēļu. Taču izmaksas ir pietiekami augstas, tāpēc, protams, uzturēties un labi pavadīt laiku Maurīcijā var arī 10 dienas vai divas nedēļas.

Lai uzzinātu vairāk par Maurīciju un par iedvesmojošākajām apskates vietām šajā salā, iesakām izlasīt mūsu sagatavoto rakstu “Pērle Indijas okeāna krastā”.

Lidojuma ilgums no Eiropas līdz Maurīcijai: 10-11 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku nedēļu ilgai atpūtai Maurīcijā: 2000 eiro (ar brokastīm) vai 2500 eiro (all-inclusive)

Taizeme

Taizeme ir visdemokrātiskākais no tālajiem galamērķiem gan izmaksu, gan pieejamības ziņā, turklāt, nokļūšana Taizemē viesiem no Eiropas nav apgrūtināta pat pandēmijas sarežģītajos ceļošanas apstākļos. Arī Taizemē atkarībā no pieejamā laika apjoma vērts pavadīt gan nedēļu, gan 10 dienas, un arī tad, ja Taizeme apmeklēta iepriekš, ir daudz vietu, kurās izvēlēties atpūsties. Jāņem vērā, ka šis galamērķis piemērots tieši atpūtai pludmalē; ja plānos nav ceļošana valsts iekšzemē, bet gan apmešanās piekrastē, tad primārās izklaides iespējas ir pludmales prieki un gards, eksotisks ēdiens. Esot Taizemē, noteikti vērts sevi palutināt ar dažādajām masāžām un procedūrām, kas lieliski papildinās relaksējošu atpūtas braucienu.

Lidojuma ilgums no Eiropas līdz Taizemei: 10 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku 10 dienas ilgai atpūtai Taizemē: 1300 eiro

Šrilanka

Šrilanka ir galamērķis, uz kuru vērts doties tad, ja ir interese arī par pašas Dienvidāzijas salu valsts apskati. Lielisku pieredzi var gūt, paliekot kādā no viesnīcām, kas piedāvā plašu ajūrvēdas procedūru klāstu, un izmantojot arī iespēju doties dažādās aizraujošās ekskursijās (Vanilla Travel piedāvā ekskursiju programmas Šrilankas apmeklējumam, kuras ērti apvienot ar pludmales atpūtu). Šrilankas apskates iespējas ir ļoti privātas un arī draudzīgas izmaksu ziņā, turklāt, lai apvienotu mierīgu un aktīvu atpūtu Šrilankā, ieteicams uz turieni doties divu nedēļu garās brīvdienās. Jāpiebilst, ka arī tad, ja Šrilanka apmeklēta jau iepriekš, apskates vietu netrūkst, un ceļojuma plānotājs pavisam noteikti atradīs jaunas, aizraujošas un apmeklēšanas vērtas vietas.

Lidojuma ilgums no Eiropas līdz Šrilankai: 10 stundas

Vidējās izmaksas uz cilvēku 10 dienas ilgai atpūtai Šrilankā (ar ekskursiju programmu): 1500 eiro

Ja arī Tu vēlies doties īpaši izplānotā un Tavām vēlmēm un vajadzībām pielāgotā ceļojumā, piesakies ceļojumu konsultācijai šeit!

* Norādītās vidējās ceļojuma izmaksas uz cilvēku ietver lidojumu turp un atpakaļ ekonomiskajā klasē, transportu: lidosta-viesnīca-lidosta, dzīvošanu četru zvaigžņu līmeņa viesnīcā un ēdināšanu viesnīcā. Cenas aprēķinātas pieņemot, ka ceļojums tiek rezervēts savlaicīgi – vismaz 2 mēnešus iepriekš.

Šajā rakstā uzzināsi
Tev varētu patikt