Jaunumi: ko darīt un apskatīt Dubajā šoreiz?

Dubaja ir aizraujošs un dinamisks tūrisma galamērķis – it sevišķi mērēnās klimata joslas iedzīvotājiem aukstajā sezonā. Šo Tuvo Austrumu izklaides epicentru ir vērts apmeklēt pat tiem atpūtas iespēju meklētājiem, kuri tur jau pabijuši vairākkārt, jo Dubaja nepārtraukti rūpējas par aizvien jaunu apskates un izklaides objektu nodrošināšanu saviem viesiem.

Par jaunākajām un mazāk zināmām kvalitatīvas izklaides iespējām Dubajā un to, kas modernajā Tuvo Austrumu biznesa un izklaides epicentrā šobrīd apmeklēšanas vērts, stāsta uzņēmuma “Vanilla Travel” vadītāja Inga Kavaca.

Dubaja, par kuru runāts un dzirdēts gana daudz, joprojām ir aizraujošs un dinamisks tūrisma galamērķis – it sevišķi mērēnās klimata joslas iedzīvotājiem aukstajā sezonā. Šo Tuvo Austrumu izklaides epicentru ir vērts apmeklēt pat tiem atpūtas iespēju meklētājiem, kuri tur jau pabijuši vairākkārt, jo Dubaja nepārtraukti rūpējas par aizvien jaunu apskates un izklaides objektu nodrošināšanu saviem viesiem. Jau iepriekš stāstījām par visai plašo jaunu un kvalitatīvu viesnīcu piedāvājumu Dubajā dažādās cenu kategorijās, un šoreiz padalīsimies ar jaunumiem par ceļotājiem mazāk zināmām kvalitatīvas izklaides iespējām Dubajā!

Alserkal Avēnija

Alserkal avēnija (Alserkal Avenue) dēvēta par Dubajas mākslinieciskāko ielu – vietu, kur atrodoties iespējams izbaudīt autentisku Dubajas garu, un tajā vienmēr valda dzīvība un aizraujoša atmosfēra. Tā piedāvā dažādas kultūras aktualitātes – teātri, dzīvo mūziku, mākslas galerijas un kino, turklāt, tieši šeit kafijas mīļotāji atradīs arī stilīgākās kafejnīcas. Īpašu atzinību izpelnījušās Nightjar Coffee Roasters un Wild & The Moon. Alserkal ir kvartāls, kurš piedāvā ne tikai aizraujošas kultūras dzīves pieredzi, bet arī ļauj ieraudzīt atbraucējiem mazāk pazīstamu Dubajas “seju”.

Al Marmoom Camel Racetrack

Al Marmoom ir slavena Dubajas kamieļu sacīkšu trase, kurā regulāri notiek aizraujošās kamieļu skriešanās sacīkstes. Eiropieši kamieļus nereti iztēlojas kā lēnus un smagnējus dzīvniekus, kas salīkuši zem smagajām nastām, kuras tām nākas nest tuksneša karstajā saulē. Taču kamieļu skriešanās sacīkstēs iespējams iepazīt kamieļus no pavisam cita skatpunkta – šie milži spēj sasniegt ātrumu līdz pat 65 km/h, un sacīkstes ir visai aizraujoša pieredze, kuru vērts piedzīvot visiem Dubajas viesiem! Šo gadsimtiem seno tradīciju Dubajā piekopj ik ziemu – nenokavē!

Tuksneša safari

Dubaja atrodas tuksnesī, un paša tuksneša apmeklēšana, viesojoties Dubajā, ir teju vai svēta lieta. Par tad, ja tuksneša safari Dubajā jau izmēģināts iepriekš, šī noteikti ir izklaide, kuru ir vērts atkārtot vairākkārt. Vietējie tūrisma konsultanti piedāvā visdažādākās ekskursijas, kuru laikā var izbaudīt tuksnesi, kā arī gūt ieskatu autentiskās arābu tradīcijās.

Dubajas akvārijs un zemūdens zoodārzs

Dubajas akvārijs (Dubai Aquarium & Underwater Zoo) ir krietni vien iespaidīgāks, nekā nosaukums varētu likt domāt – viesojoties Dubajā to noteikti ir vērts apmeklēt, it īpaši tad, ja esat ieradušies ar ģimeni un bērniem. Zemūdens zoodārzā mitinās tūkstošiem ūdens radību un apskatāmas vairāk nekā 140 dažādas sugas. Milzīgais 10 miljonu litru ietilpīgais akvārijs ir mājvieta vairāk nekā 400 haizivīm un visdažādākajām citām zivju sugām. Akvārijā apskatāmais ir īpaši izvietots un tiek piedāvātas dažādas tematiskas pieredzes – šis patiesi būs atmiņā paliekošs piedzīvojums.

Dubai Miracle Garden

Dubajas “Brīnumu dārzs” jeb Dubaj Miracle Garden iepriecinās visus dabas mīļotājus – šajā 72 000 m2 plašajā zaļajā paradīzē iespējams aplūkot vairāk nekā 150 miljonus uzplaukušu puķu, baudīt to brīnišķīgo smaržu un īpašu ainavu, kurā dabas skaistumu papildina dārza arhitektu radošās fantāzijas augļi – neticamas no ziediem veidotas konstrukcijas, dažādi pasaku tēli, parki, tuneļi ir tikai daži no neskaitāmajiem “Brīnumu dārza” apskates objektiem.

Dubajas opera

Dubajas opera ne tikai pilsētas kultūras dzīves centrs, kur doties operas, teātra izrāžu, baleta, mūziklu un komēdiju šovu baudīšanas nolūkos, bet arī arhitekturāls mākslas darbs, kuru apvij atspirdzinoša modernisma aura. Arhitekturāli ēka pārsteidz gan no ārpuses, gan iekšpuses, un tā ir apskates vērts objekts pat tad, ja nav ieplānots apmeklēt konkrētu kultūras pasākumu.

Etihada muzejs

Etihada muzejs (Etihad museum) saviem apmeklētājiem stāsta Dubajas stāstu par galvu reibinošu progresu. Šī īpašā kultūras dzīvei veltītā celtne, kurai nav nekā kopīga ar klusumu un putekļu kārtiņu, kuru reizēm saistām ar ideju “muzejs”, ir interaktīvs izglītības un mākslas centrs. Etihada muzejā apskatāmas gan patstāvīgas, gan īslaicīgas ekspozīcijas, tajā ir teātris un izglītības centrs, pieejamas interaktīvas kartes, video un daudz kas cits. Ja tevi saista vēsture, kuras noslēpumu atklāšanā aizraujošos veidos izmantotas jaunāko tehnoloģiju sniegtās iespējas, noteikti nevajadzētu palaist garām iespēju Dubajas apmeklējumu laikā paviesoties arī Etihada muzejā.

Time OutMarket Dubai

Time Out Market ir īpaši spoža tik tikko uzlēkusi zvaigzne Dubajas izklaides debesīs. Šis dzīvīgais un modernais tirgus tika atvērts šogad, bet jau paguvis iemantot īpašu popularitāti gan starp vietējiem iedzīvotājiem, gan Dubajas viesiem un pavisam īsā laiciņā izpelnījies teju vai “klasikas” slavu. Tirgus ir pazīstams ar īpaši augsta līmeņa “ielas ēdienu”, ko piedāvā 17 ēdinātāji – savas nozares superzvaigznes, kā arī ar dzīvo mūziku divreiz nedēļā un neatkārtojamām Burj Khalīfah (Burj Khalifa) debesskrāpja ainavām.

Hatta Dam

Hatta Dam nebūt nav jauns izklaides galamērķis Dubajas viesiem, bet par to noteikti ir vērts atcerēties, ja, baudot Tuvo Austrumu metropoles piedāvātās izklaides, kādu dienu gribas pavadīt arī ārpus pilsētas, tuvāk dabai. Hatta Dam tirkīzzilie ūdeņi, kuros iespējams kajakot, un neaprakstāmās kalnu ainavas aicināt aicina izrauties no pilsētas – un tās iespējams sasniegt vien pusotras stundas laikā. Šai vietai piemīt tīrs, pirmatnējs skaistums, kas ļaus “izvēdināt” galvu un uz mirkli pabūt tikai ar sevi un dabas burvību.

Nobeigumā atgādinām, ka no ceļošanas pandēmijas laikā nevajag baidīties! Ievērojot visus nosacījumus un izvēloties uzticamu un pieredzējušu ceļojumu konsultantu ceļošana šobrīd var sniegt atelpu un tik ļoti nepieciešamo iespēju “uzpildīt baterijas”!

Ja arī Tu vēlies doties īpaši Tev izplānotā un Tavām vēlmēm un vajadzībām pielāgotā ceļojumā uz Dubaju, piesakies ceļojumu konsultācijai šeit

Šajā rakstā uzzināsi
Tev varētu patikt