Iespaidi ceļā uz Itāliju

Izvēlētais pārvietošanās veids ļāva mums ceļojuma dienaskārtībā iekļaut un pāris naktis uzkavēties Krakovā, kura, kā parasti, priecēja ar izteiktu vēstures un kultūras bagātību, kā arī koptas un apzaļumotas pilsētvides līdzsvaru. Savukārt Austrijā 200 kilometrus aiz Vīnes mūs sagaidīja ārkārtīgi īpašā Rogner Bad Blumau kūrorta viesnīciņa.

Par vasaras atpūtas pieredzi Itālijā un par ceļošanas atsākšanu pēc-COVID apstākļos četru rakstu sērijā stāsta uzņēmuma “Vanilla Travel” vadītāja Inga Kavaca. Ingas otrais stāsts – par ceļā uz Itāliju apmeklētajiem pieturas punktiem Polijā un Austrijā

Kvalitāte Krakovā

Šīs sērijas pirmajā stāstā jau pieminēju, ka ceļojuma plānošanas laikā neskaidrās COVID-19 ierobežojumu situācijas dēļ nolēmām uz Itāliju doties ar automašīnu. Izvēlētais pārvietošanās veids ļāva mums ceļojuma dienaskārtībā iekļaut un pāris naktis uzkavēties Krakovā, kura, kā parasti, priecēja ar izteiktu vēstures un kultūras bagātību, kā arī koptas un apzaļumotas pilsētvides līdzsvaru.

COVID-19 joprojām ierobežoto ceļošanas iespēju dēļ Krakovā vasarā bija daudz mazāk tūristu, nekā ierasts, kas, jāatzīst, bija visai patīkami. Atceros, ka, apmeklējot Krakovu pirms pāris gadiem, šķita, ka pilsētu “gāž apkārt” cilvēku pūļi, un šī nepārtrauktā piesātinātības sajūta šķita nogurdinām ne tikai pašus iebraucējus, bet arī pilsētas patstāvīgos iedzīvotājus. Tāpēc sajūta, kura virmoja gaisā, kad ieradāmies Krakovā, bija patiesi silta un burvīga – mūs it visur gaidīja ar atplestām rokām! Šo pārmaiņu es patiesībā novēroju ne tikai Krakovā, bet ceļojot COVID-19 “laikmetā” kopumā – viesi ir patiesi laipni gaidīti un tiek īpaši lutināti.

Iepriekš nereti bija jāsaskaras ar skumjo sajūtu, ka ceļošana kļuvusi visai masveidīga un standartizēta – teju ikviens interesantais galamērķis bija pārsniedzis savu viesu uzņemšanas kapacitāti gan telpiski, gan emocionāli. Tas zināmā mērā lika pazust vietējam kolorītam un privātuma sajūtai, kā arī, protams, mazināties servisa kvalitātei.

Šīs pārmaiņas man lika līdz kaulam izjust to, ko taču zināju jau sen – ka ceļošanas burvība slēpjas tieši šajā privātumā, šajā ar personisko piesātinātajā apmaiņā starp atbraucēju un vietējo iedzīvotāju – jo tikai iedzīvotāji ir spējīgi pavērt šīs noslēptās durvis uz apmeklētās vietas īsto dabu, patieso ikdienu. Un šobrīd vietējie ir gatavi dalīties iespaidos ar atbraucējiem, ieteikt “īstās” vietiņas, kuras vērts apmeklēt, priecīgi sniegt pakalpojumu ar individualitātes garšu…

Tāpēc, ja gribas “izrauties” uz nelielu atpūtas braucienu, piemēram, garajā nedēļas nogalē, Krakova ir lielisks galamērķis tikai 9-10 stundu braucienā no Rīgas. Būtiska pēdējo gadu iezīme ir arī tā, ka daudzām vietiņām un restorāniem nācies aizvērties. Tas, protams, ir skumji radīto finansiālo seku dēļ, taču tajā pašā laikā ir skaidrs, ka palikušās ir patiesi kvalitatīvas vietas, kuras klientus nav zaudējušas arī grūtākajos posmos. Tas bija raksturīgi arī Krakovai, tāpēc, apmeklējot šo pilsētu, bija burvīga un pārsteidzoša sajūta – lai kur arī ietu, visur ir lieliski!

Kūrorts Bad Blumau

Mūsu tālākais ceļš vijās cauri Čehijai, kur šoreiz nepiestājām, jo bijām nolēmuši pāris dienas pavadīt sev labi pazīstamā vietiņā Karintijas reģionā Austrijā. Aptuveni 200 kilometrus aiz Vīnes ceļā uz Itāliju ārpus Bad Blumau pilsētas mūs sagaidīja ārkārtīgi īpašā Rogner Bad Blumau kūrorta viesnīciņa – Rogner ģimenes izsapņotais un pirms aptuveni divdesmit gadiem realizētais sapnis. Viesnīca tik perfekti iekļaujas dabiskajā vidē, kurā izveidota, ka jau ierodoties tajā pārņem absolūts miers – gan ķermeniski, gan psiholoģiski.

No zemes tiek iegūts 100°C karsts ūdens, un termālo baseinu kompleksu, ar kuriem viesnīciņa ir slavena, iespējams izbaudīt, nonākot tajā tieši no sava viesnīcas numuriņa. Dabas pieskāriens jūtams it visā – zaļajos, kokiem apaugušajos māju jumtos un pārdomātajā, koptajā vidē, kur nekas nav nejaušs vai paviršs. “Atjaunošanās kūrē” Rogner Bad Blumau noteikti vērts pavadīt vismaz 4-5 dienas – gan ķermenis, gan prāts par to būs tikai pateicīgs!

Katrs no šiem diviem ceļā uz Itāliju apmeklētajiem pieturas punktiem pats ir neliela ceļojuma vērts galamērķis. Uz Polijas kultūras galvaspilsētu Krakovu no Rīgas var aizlidot nepilnu divu stundu laikā, taču, kā jau iepriekš minēts, pandēmijas apstākļos lielisks risinājums ir arī brauciens ar auto. Tad, uz galamērķi dodoties, var atvēlēt laiku vēl daudziem citiem apmeklēšanas vērtiem objektiem un iespaidiem!

Ja arī Tu vēlies doties Tev īpaši izplānotā un Tavām vēlmēm un vajadzībām pielāgotā ceļojumā ar auto pa Eiropu, piesakies ceļojumu konsultācijai šeit!

Šajā rakstā uzzināsi
Tev varētu patikt